اپل برای باز کردن قفل آیفون تیرانداز تگزاس، به FBI پیشنهاد همکاری داده است – دیجیاتو – دامنه تجاری

بنابر کنفرانس خبری یکی از سخنگویان پلیس فدرال آمریکا، این سازمان هنوز نتوانسته به اطلاعات موبایل عامل تیراندازی تگزاس دست پیدا کند

اپل همچنین افزوده که به صورت روزانه مشغول همکاری با مجریان قانونی است و آموزش های خود را در اختیار هزاران مامور پلیس می گذارد تا با چگونگی کارکرد دیوایس هایش و نیز چگونگی درخواست سریع اطلاعات از این کمپانی آشنا شوند.

ساکنین کوپرتینو می گویند پلیس فدرال آمریکا هنوز برای دسترسی به اطلاعات آیفون تیرانداز تگزاس از آنها درخواست کمک نکرده است. این موضوع، گزارش پیشین رویترز را تایید می کند که گفته بود مقامات، فرصت ۴۸ ساعته خود برای باز کردن قفل دستگاه با اثر انگشت تیرانداز را از دست داده اند. اگر ضارب قابلیت تشخیص اثر انگشت را فعال کرده بود، اپل می توانست به به مقامات پلیس بگوید که ظرف ۴۸ ساعت و پیش از اتمام فرصت، قفل دستگاه را باز کنند.

بنابر کنفرانس خبری یکی از سخنگویان پلیس فدرال آمریکا، این سازمان هنوز نتوانسته به اطلاعات موبایل عامل تیراندازی تگزاس دست پیدا کند. اما ظاهراً کافی بوده FBI از اپل درخواست کمک کند؛ زیرا این کمپانی می گوید به محض برگزاری کنفرانس خبری مورد اشاره، با پلیس فدرال ارتباط برقرار نموده و وعده همکاری و تسریع واکنش خود به فرآیندهای قانونی را داده است.

اما حالا که ۴۸ ساعت گذشته است، پلیس فدرال آمریکا باید از طرق قانونی به محتویات موبایل دست پیدا کند و برای این کار، نیازمند فرمان دادگاه برای دسترسی به دیتای iCloud است. مشخص نیست که FBI حکم دادگاه را دریافت کرده یا خیر، اما بعد از چالش هایی که اپل در باز کردن قفل آیفون تیرانداز سن برناردینو به وجود آورد، احتمال دارد اصلاً به سراغ اپل نرود. در پرونده سن برناردینو، حتی دادگاه هم نتوانست اپل را به باز کردن قفل آیفونش مجبور کند و در نهایت، FBI مجبور به پرداخت پول کلانی برای خرید ابزار رمزگشایی یک کمپانی شخص ثالث شد.


اخبار مرتبط

 • کارت گرافیک های قدرتمند انویدیا Titan Xp برای علاقه مندان به جنگ ستارگان – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • اپل برای باز کردن قفل آیفون تیرانداز تگزاس، به FBI پیشنهاد همکاری داده است – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • تلاش برای شکست دادن Face ID، از ماسک چهره تا دوقلوهای همسان [تماشا کنید] – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • آیفون ۱۰ در هفته اول عرضه بیش از آیفون ۸ و ۸ پلاس فروش رفته است – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • پاگانی برنامه بازسازی مدل های قدیمی زوندا را کلید زد – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • هواوی به دنبال استانداردسازی لوازم جانبی محصولاتش است – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • استخراج مخفیانه بیت کوین در برخی سایت ها با استفاده از کامپیوتر کاربران – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • ونگر: نمی توان عاشق مسی نبود + موبایل اندرویدی ژاپنی در ابعاد یک کارت اعتباری معرفی شد – دیجیاتو – دامنه تجاری
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *